Monumenten in Zutphen gaan weer vaker open
Het Erfgoedcentrum Zutphen stelt, samen met de monumentengidsen van het Gilde Zutphen, steeds meer monumenten in de stad open. Daar verwelkomen we jaarlijks duizenden toeristen en veel inwoners. Tientallen vrijwillige monumentengidsen van Gilde Zutphen vertellen ze graag over de geschiedenis van het monument en de stad. Bezoekers komen het hele jaar door, met een piek in de zomermaanden. Daarom hanteren we vanaf 1 april – als het toeristenseizoen start – ruimere openingstijden.
Vanaf 1 april gaan de Burgerzaal, de Hanzeaat in de Bourgonjetoren en de Wijnhuistoren open op vrijdag, zaterdag en zondag (in de winter alleen op zaterdag en zondag). In de schoolvakanties zijn zij bovendien op dinsdag en woensdag geopend. De Nieuwstadskerk (Sint-Jan) is vanaf 11 april weer elke zaterdagmiddag te bezoeken en de Berkelruïne is open op de laatste zondag van de maand en extra op 18 en 19 april, in het Weekend van het Verdedigingserfgoed. In datzelfde weekend is ook de Kruittoren open.
De openingstijden zijn steeds van 13.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Soms wijken tijden of dagen af.
Kijk daarom voor actuele informatie altijd in de uitagenda op InZutphen.nl.
Word monumentengids
Om alle bezoekers te ontvangen, kunnen de monumentengidsen altijd versterking gebruiken. Interesse om ook vrijwilliger te worden? Kijk op www.erfgoedcentrumzutphen.nl/wordgids.
Op de foto: Kinderen spelen games in de Hanzeaat in de Bourgonjetoren. (foto Patrick van Gemert)
